قورباغه ی دهن گشاد

ملغمه ای !!! از طنز و جدی و خیلی جدی و بدفورم جدی و ...

پله پله تا ملاقات خدا
ساعت ٧:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/۱٠/٢٥  

مگر قبول ندارید که خداوند در روز ازل از روح خداییش ( الووهیش )در کالبد خاکی ما دمید ؟ پس ما هم دارای روحی الهی هستیم !!پس ما هم خدا گونه هستیم ؟ حالا آمده ایم در این دنیا چه کار ؟ در بهشت بودیم !خوب بود ! خوش می گذشت ! فوقش یک سیب نمی خوردیم ! مگر حالا که در زمین هستیم روزی چند تا سیب می خوریم ؟؟حالا مگر اصلا آن سیب چه داشت ؟ که وقتی خوردیم خدا را انقدر ناراحت کردیم ؟ اصلا خدا ناراحت شد ؟ آن سیب را که خوردیم و بعد هم در گلویمان گیر کرد , شد قوزبالاقوز!!شد اول دردسر !آخر از وقتی که سیب را خوردیم یک چیزی در درونمان تغییر کرد !چیزی در ما ایجاد شد که ما را با بقیه ی کاینات متفاوت ساخت !!در ما قوه ی تشخیص خیر و شر به وجود آورد !!پس حالا دیگرباید می رفتیم زمین !!در زمین ، انجا اگر که خوب از اختیارمان و قوه ی شعور و تشخیصمان استفاده می کردیم ، برمیگشتیم به بهشت !!و گرنه که خب ...!!!خودمان راه دیگری را برگزیده بودیم و برنمی گشتیم بهشت ! ولی همین ؟؟ یک روز اشتباهی سیب خودیم به زمین رانده شدیم یک مدتی اینجا تنبیه شویم ،بعد اگر بچه ی خوبی شدیم برمی گردیم بهشت وگرنه که خب بریم جهنم ؟؟ به همین سادگی ؟نه !!حالا اگر می خواهی دوباره برگردی بهشت ، این مدینه ی فاضله !، این آنجایی که جای واقعی توست !!باید دیگر تلاش کنیم (تقصیر خودت بود !!می خواستی سیب را نخوری !!) برای بازگشت به این بهشت ،به این ایده آل ! خودت هم باید کامل و ایده آل شوی !!پس در این دنیا به انسان فرصتی داده شد که به کمال برسد !!خب آخر انسان روح خدایی داشت ! پس خدا گونه بود پس روح او بالقوه به کمال رسیده بود ،او هم می تونست مانند خداوند بشود !! فقط باید این بالقوه را بالفعل کند !

******************

پس حالا باید در این راه تلاش کنی !!آمدی این جا ، کامل بشوی !روح جهان را هم به تکامل برسانی !!اصلا هر انسانی باید نقش خود را در تکامل این روح بازی کند و بعد برود .حسین هم همین بود !!او هم نیامده بود این جا خوش گذرانی کند !آمده بود به تکامل دنیا کمک کند !!

نقشش هم خوب یافته !!بلد است چه کار کند !!او هم برای خودش عقابی است !!ولی برعکس مردم زمانش گول عقاب نما ها را نخورده !!می داند این ها همان کلاغ های زمان پیامبرند !!فقط لباس عقاب بر تن دارند !!!این ها این کاره اند ، باهوشند !!جادوگری خوب می دانند !!ساحر ها و ساحره های زبده ای هستند . خوب توانسته اند جای حق و باطل را عوض کنند !!

با این ها معامله کند ؟؟ کنار بیاید ؟؟ نه !!!اگر این کار را بکند هدفش از آمدن به این دنیا چه می شود ؟ او حالا خوب و بد را می شناسد !! سیب را خورده است !! مزه ی سیب هنوز زیر دندانش است !!بقیه اگر مزه ی سیب یادشان رفته !!حسین که یادش هست !!حسین که می داند نیامده جهان را به عقب براند!!نیامده فساد کند !!آمده باعث تکامل روح جهانی شود !!باید حرکتی کند !!او نمی توند بنشیند و ببیند تمام تلاش های جد بزرگوارش در راستای اعتلای روح بشری برای رسیدن انسان به بهشت؛ به آن کمال !! دارد به هدر می رود !!دارد همه ی اصل های کمال گرایی تخریب می شود !! می شود همان که انسان را از کمال دور می کند !!!(باید دوباره خوب را از بد جدا کند !)

روح خداییش را آزرده اند !!روح خدا عین لطف و مهر و عشق است در این ها لطف و عشق نمی بیند !! بایستد نگاه کند؟؟

نه!! خب نگاه نکند!! برود یک گوشه ای بنشیند و آه و ناله کند!!از بدبختی هایش بگوید !!ناله و زاری و تضرع سر بدهد !!!ولی اوکه می داند جزع و فزع مال روح کوچک است نه روح بزرگی چون او !!بگوید همه اش تقصیر معاویه و یزید و غیره است !! هی روضه بخواند !که آن وقت چه بشود ؟؟ خب شاید خود خدا بیاید و این بد ها را نابود کند و حکومت را دو دستی بدهد دست حسینی که الگوی عدل و عدالت است ؛نه نمی شود !! آخر حسین سیب را خورده !! همان موقع که سیب را خورد ، شد مسوول اعمالش !!شد مختار !! سیب را که خورد خدا فرمود : من حال هیچ قومی را عوض نمی کنم، مگر این که خودشان ،خودشان را عوض کنند !!پس چاره ای ندارد برای هدفش که همانا حفظ ارزش والای انسانی و نتیجتا تکامل نوع بشر است ؛ باید بجنگد !هدفش والا تر از این است که نخواهد برای رسیدن به آن رنج و سختی اش را تحمل کند !! حسین می تواند نجنگد ! نخواهد مرد !!هیچ رنج و عذابی هم نخواهد کشید !عزیزترین کسانش را هم از دست نمی دهد !!نوزاد شش ماهه اش در حالی که از تشنگی گریه می کند هم کشته نخواهد شد *ولی هنگامی که بعد ها به گذشته می نگرد روحش ناآرام است ! زیرا که به هدفش نرسیده !!زیرا که برای رشد و اعتلای جامعه اش کاری نکرده !! ولی حالا با این انتخابش ،رنج خواهد کشید !ولی 1400 سال بعد , می گویند حسین همان بود که اسلام را زنده نگه داشت !! همان بود که روح خدا شناسی را حفظ کرد !!حسین همان بود که نقشش را در تکامل جهان کامل بازی کرد !!


*: وشهادت علی اصغر سنگین ترین وزنه ایست که تاریخ به خود دیده !

پینوشت :

آقای احسانی مطرح کرده بودند که حالا وظیفه ی ما چیست ؟؟

آنها که رفته اند کاری حسینی کردند

و آنها که ماندند باید کاری زینبی کنند

وگرنه یزیدیند


والسلام


کلمات کلیدی: