قورباغه ی دهن گشاد

ملغمه ای !!! از طنز و جدی و خیلی جدی و بدفورم جدی و ...

نقد و بررسی شخصيت گنجو !!!
ساعت ۱۱:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/٢/٢۱  

همان طور که حتما می دانید !!!نقد و بررسی شخصیت های فیلمهای سینمایی (بالاخص فیلم های ایرانی !!!!!) کار هر کسی نیست !!!! و منتقد بایستی که روان شناسی اگاه و نویسنده ای حرفه ای و نقادی عادل باشد !!! تا بتواند زوایای مختلف شخصیت مورد نظر را به درستی حلاجی کند !

با توجه به این که توانایی های فوق الذکر را در شخص شخیص خویش , مشاهده نمودم !!! تصمیم به نقد و بررسی یکی از شخصیت های مهم سینما یعنی گنجو گرفتم !!!!!!!

و با توجه با این که صدا و سیما قریب به صد و پنجاه هزار بار این فیلم را نشان داده !! احتمالا همگی خونندگان این پست حداقل ده بار این شخصیت (گنجو ) را دیده اند !! یعنی همگی شما گنجو, این پسر خیکی و بانمک و تنبل و ... را می شناسید !!

                   ********************************

اگر با دیدی روان شناختی به قضیه نگاه کنیم , متوجه می شویم که گنجو حتی برای غذا خوردن هم احتیاج به حمایت و کمک مادرش دارد !(همش از اول تا اخر فیلم می گفت : مامان! مامان! من گشنمه !!!!)و بدون حمایت او هیچ کاری نمی کند ! نیاز به حامی و حمایت کننده در او از میان نرفته و همواره به دنبال یک تکیه گاه می گردد !!!

اما در رو به روی این نقش می توان به تام سایر!! اشاره کرد که به صورتی کاملا مستقل به زیندیگانی پرداخت و حالا دقیقا یادم نیست!!! ولی علی الاصول خوشبختم بوده !!!!!

                               **********************

این جا و در این نقد نامه قصد ندارم که راجع به عوامی که گنجو , گنجو شد بحث کنم ! اما همین تلنگر را به خواننده می زنم که ببیند خودش , کدام است ؟؟ گنجو یا تام سایر ؟نه راستش رو بگید ها !!


کلمات کلیدی: