قورباغه ی دهن گشاد

ملغمه ای !!! از طنز و جدی و خیلی جدی و بدفورم جدی و ...

ارايه می دهيم !!
ساعت ٦:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/۱٢/۱۱  

از انجا که کلا بنده هدفی جز ارتقای سطح علمی وبلاگ ندارم ! !! و با توجه به این که ما همایش یک روز و نیم فیزیکی را در پیش داریم !! بنده در همین جا می خواهم به اصطلاح work shop خودم رو ارایه بدم !! البته  این  کار من یک ازمایش هست  که  از جزوات قدیم ازمایشگاه پایه یک پیدا کردم !و یک مقدار ازمایشش زمان می بره !(البته با توجه با این که یک روز و نیم  وقت داریم مساله نداره !!!)

ازمایش کوه مرتفع :

لوازم ازمایش :

کوه ( با ارتفاع مناسب )٬ طناب ٬میخ

شرح ازمایش :

ابتدا به قله ی کوه صعود کرده و سپس طناب را دور کمر محکم بسته و طرف دیگر ان را با میخ به جایی محکم کنید ٬ سپس از بالای کوه به پایین شیرجه بزنید !

تیوری ازمایش :

در ابتدای سفر پر هیجانتان می توانید بی وزنی را تجربه کنید ! اما بعد از مدتی به علت وجود طناب ٬ در جایی نزدیکی های کوهپایه ! متوقف می شوید !! در این جا می توان حس معلق بودن را تجربه کرد ! !! یعنی وسط زمین و اسمان در حال شنا و تعلیق هستید ! حس پا در هوا بودن چون حس بسیار خاصی است و به صورت ضرب المثل هم در امده !

توجه :

از انجا که حس پا در هوا بودن بعد از مدتی شما را دچار مالیخولیای مزمن می کند ٬ توصیه می شود که هر چه زود تر یا از دوستی بخواهید که شما را به بالای کوه بکشد و یا اینکه طناب را پاره کنید و خود را به زمین برسانید !

لازم به ذکر است که طراح ازمایش ٬ ازماش کننده های  زیادی را دیده که کلا حاضر نیستند خود را از این حالت معلق بودن در اورند ! و در نتیجه به محلی برای لانه سازی کفتر ها و ... در امده اند ! و سال هاست که همین طوری اویزانند !

هشدار ۱: توجه کنید که حتما طول طناب کم تر از ارتفاع کوه باشد ! وگرنه موفق به تجربه ی حس معلق بودن نخواهید بود !

هشدار ۲: انجام این ازمایش برای بیماران قلبی و صرعی و کسانی که سابقه ی عمل مغزی دارند و افراد کهنسال و هم چنین افراد بی جنبه توصیه نمی شود !

پینوشت ۱ :) این ازمایش به دلیل کم بود امکانات مانند نبود طناب و میخ از ازمایشگاه فیزیک پایه ۱ حذف شده است !

پیوشت ۲ :) البته من یه work shop  دیگه هم دارم که به خانم نمکی گفتم و ایشان به شدت گفتند پایه هستند !! ولی چون هنوز قطعی نشده نمی گم !!

منبع : www.koorang.az


کلمات کلیدی: