قورباغه ی دهن گشاد

ملغمه ای !!! از طنز و جدی و خیلی جدی و بدفورم جدی و ...

امتحانی برای همه ی فصول !!
ساعت ٩:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٥/٩/۱٩  

سر کلاس درس دکتر مشفق نشسته ام و در فکر فرو رفته ام البت اصلا به درسی که میدهد گوش نمی دهم بلکه به راه حل یکی از سوالاتش فکر میکنم !!و به این که عجب سوالی بود !!!

۱)یه اقایی با بچش توی جاده بودن و در حین رانندگی به شدت تصادف میکنن و بچه هه هم دیگه داشته میمرده و کلی خون ازش رفته بود و خلاصه اوضاعش داغون بود و این ها که می رسه بیمارستان دکتره تا مریض رو میبینه میگه وایی این که بچه ی منه !!این چه جوری ممکنه ؟؟

۲)یه خروس میره روی سقف یه شیروونی و تخم میزاره حالا این تخمش به طرف راست میفته یا چپ ؟

مثل این سوال ها زیاد وجود داره !!
معمولا سوال هایی هم هستن که با یه جو سازی خیلی جالب و یه انحراف فکری !!!باعث میشن که نتونید خیلی سریع به جواب مساله برسید چون ذهنتون رو منحرف میکنه !!یه نمونه ی ساده ترش رو هم حتما یادتونه که میگفتن ده بار پشت سر هم بگو چنگال !!بعد می پرسیدن اش رو با چی میخوری؟ و معمولا بدون اختیار به علت این که ذهنتون رو گیج کرده بودن می گفتید چنگال !!این نوع سوال ها صرفا به این دلیل ارایه میشن که به ما نشون بدن ذهن انسان به چه چیز هایی دقت میکنه و یا چه طوری میتونیم که در یه متن یه نکته رو طوری مخفی کنیم که ذهن ما نتونه نکته رو دربیاره و در بهترین نوع سوال ها هم میشه دقت شخص رو اون هم تا حدودی سنجید !!

حالا برگردی به سوال امتحانی مکانیک تحلیلی :

یه پرتابه رو شخصی پرتاب میکنه در۵۰ سانتی متری این فرد  یه دیوار یه متری هست  که زاویه ی پرتاب ۴۵ درجه هست و دارای سرعت اولیه ی  هم هستیم و یا ضریب اصطکاک هم داریم که نسبت این ضریب اصطکاک به جرم پرتابه برابر یک هست حالا شما بگید پرتابه از دیوار رد میشه یا نه ؟؟

خوب تمام اون هایی که نشسته بودن خر زده بودن و جزوه رو خورده بودن زود ذهنشون نمونه برداری کرد به حل یکی از مسایل جزوه و شروع کردن به حل معادله ی دیفرانسیل و به این فکر کردن که نیروی اصطکاک به توان اول سرعت بستگی داره یا توان دومش و خلاصه یه معادلهی حرکت خفن رو باید در میووردن و بعد هم معادله مسیر و ... !!!

بعد اقا امروز فرمودند که بله شما اگر توجه می کردید چون زاویه ۴۵ درجه بود بیشتر از نیم متر بالا نمیرفته !!! یعنی حل این مساله احتیاج به اطلاعات دوم دبیرستان داشته و خلاصه کلی برای ما ابراز تاسف کردن که خیلی خنگ تشرف داریم !!!!!!!

حالا من نمیدونم ایشون اومده بودن ببینن ما تحلیلی بلدیم یا این که اومده بودن با این طور منحرف کردن ذهن ما ازمون امتحان سنجش ذهن و غیره بگیرن !!خلاصه ما خیلی دلمون میخواد که ازمون یکی توی این دانشگاه امتحان معقول بگیره !!!یعنی امتحانی که مربوط باشه به درسی که خوندیم !!!نه اینکه بخواد تستمون کنه واز ما به عنوان جامعه ی اماری استفاده کنه که ببینه توی یه جامعه چند نفر فلان روش مغزی رو دارن و ... !!!!

 


کلمات کلیدی: