قورباغه ی دهن گشاد

ملغمه ای !!! از طنز و جدی و خیلی جدی و بدفورم جدی و ...

از پايه تا کنکور !!
ساعت ۱٠:٥۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/٢٤  

من از این که می بینم بچه ها از پایه مشکل دارن !!!و حتی فرق مایعات و جامدات رو نمی دونن و هنوز هم  یه سری میان از من  می پرسن نون سنگک جامد هست یا مایع !!ناراحت می شم !!

می دونم که داری فکر می کنی٬ اون کیه که اومده از من!! سیوال بپرسه و از من ... تر یعنی پیدا نمی شه ؟؟؟؟؟؟؟

ولی! علی ای حال !!! برای رفع ناراحتی خودم!!! و بالا بردن سطح علمی شما دوست عزیز!! میام این فرق ها رو برات توضیح می دم !!!!!!!

مواد یا جامدند !!!!!!!!یا مایع !!!یا گاز !!یا پلاسما !!!!!!!!

خواص جامدات :

هر جسم جامد !!مثل سنگ !!!!!!!:

پریروز همون شکلی رو داشته که دیروز داشت و دیروز همون شکلی رو  که امروز داره و فردا همون شکلی رو خوهد داشت که امروز و فردا همون شکلی رو که پس فردا و پس فردا همون شکلی که ... (ای رفتم رو اعصابت ها !!!)

جامدات کلا ٬لا یتغیر هستند !!و از بس که لا یتغیرن !!!حاضر نیستن یه اپسیلون ٬تغییر حالت بدن !!(مگر در شرایط خاص !!!)

خواص گاز ها :

کلا هر روز به یه شکل در می اد !!!!!!دیروز  شکل امروز رو نداشت و فردا هم شکل امروز رو و ... !!!بعد دیگه این که :کلا علاقه ی خاصی داره که بره و توی هر محیطی که هست خودش رو جا کنه و هر ظرفی و رو کلا پر کنه !!  کلا علاقه ی خاصی به تغییر و تحول داره !!!

خواص مایعات :

نه مثل جامدات سنگن !! نه مثل گاز ها٬ شل و ول  !!!!!!!

خواص پلاسما :

ها ؟؟؟؟؟؟؟؟برو بابا !!حال نداری !!!!!!!

                                             **********************

منبع :

کتاب محافظت در برابر پرتوهای کوانتومی 

نویسنده : دیوید ساکورایی

مترجم : دکتر ن . س
کلمات کلیدی:
 
اين جا تهران ! گروه فيزيک !!!!!!
ساعت ۱٠:٥۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٥/٧/۱٢  

بعله !! این جا تهران ! امین  اباد شمالی ! گروه فیزیک دانش گاه تهران می باشد !!

 من از پشت در بسته ی اتاق دکتر !!!با شما صحبت می کنم ! من در حالی با شما صحبت می کنم که از اتاق دکتر!! به بیرون پرتاب شده ام  چون جلسه مهمی با یکی از والدین !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!داشته اند و به من گفته اند برو بیرون در رو هم پشت سرت ببند !!!

و لی من فقط یک امضا می خواهم !!!!!!!!!!!!!!

من در حالی با شما صحبت می کنم که حدود ۲ ساعت است معطل دکتر! !!از اتاقی به اتاق دیگر رفته و هی برایشان در را می بندم که مگس نیاید تو !!!

من در حالی با شما صحبت می کنم که رضوان بغل گوش من فریاد می دارد :من بیش تر از ۱۲ واحد می خواهم ولی دیگر درسی برای من ارایه نمی شود !!!و دکتر!! فقط با او همدردی می کند !!!!!!!!!!!!!!!

من در حالی با شما صحبت می کنم که برای حدود ۳۰ نفر از بچه ها کلاس معادلاتی وجود ندارد و ان ها همه دارند می میرند !!!حتی زهرا هم یه کم نگرانه !!!!!!!

من در حالی با شما صحبت می کنم که صف پرینت انتخاب واحد به صورت: اول ۸۳ ای ها !!حالا ۸۵ ای ها !! وقت کردیم ۸۴ ای ها !!!!!!!!!!!!!!می باشد

من در حالی با شما صحبت می کنم که دارم به زمین و زمان فحش و بد و بیراه می دهم و عطیه با دهان باز به من زل زده !!!!!!!!!!که چه مرگم هست !
 

من در حالی با شما صحبت می کم که پرستو و سمانه و فرنار به پرینت انتخاب واحد من نگاه می کنند و سمانه با لبخند می گوید پس امضای استادت کو ؟؟؟؟ و من یادم می افتد که هنوز ادکتر !!!سرشان شلوغ است !!

من دیگر با شما صحبت نمی کنم !!!!!!!!!


کلمات کلیدی:
 
اينه ام اينه ام مرد مقالات نيم ديده شود حال من ار چشم شود گوش شما
ساعت ۱٠:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/۸  

یار مرا٬غار مرا عشق جگر خوار مرا

یار تویی ٬غار تویی ٬خواجه! نگهدار مرا

نوح تویی٬روح تویی٬فاتح و مفتوح تویی

سینه ی مشروح تویی٬بردر اسرار مرا

نور تویی٬سور توی٬دولت منصور تویی

مرغ که تور تویی٬خسته به منقار مرا

قطره تویی٬بحر تویی٬لطف تویی٬قهر تویی

قند تویی٬زهر تویی٬بیش میازار مرا

حجره ی خورشید تویی٬خانه ی ناهید تویی

روضه ی امید تویی٬راه ده ای یار مرا

روز تویی٬روزه تویی٬حاصل دریوزه تویی

اب تویی٬کوزه تویی٬اب ده این بار مرا

دانه تویی٬دام تویی٬باده تویی٬جام تویی

پخته تویی٬خام تویی٬خام بمگذار مرا

این تن اگر کم تندی٬راه دلم کم زندی

راه شدی٬تا نبدی این همه گفتار مرا

                                                 * * * * * * * * *

همیشه پیش خودم فکر می کردم !!کسی که بخواد شعر بخونه می ره کتاب می خونه !!برای خوندن حرف های قلمبه سلمبه هم که می تونه بازم بره کتاب بخونه !!این بود که نیومدم توی بلاگم هیچ وقت یه شعر بنویسم !!ولی ...

مولانا فرق می کنه !!!!!!!!!!!!!!!!!!نمی شه روز بزرگداشتش رو ندیده گرفت !!!!!!!!!!نمی شه توی روز بزرگداشتش شعرش رو ننوشت !!!!!!!!!!!!!!!!!اون شعر هاش ادم و یه جوری می کنه !!ریتم تند اهنگش !!مفهوم عجیب و غریبش !! و حتی تخلص جالبش !!!و خیلی چیز های دیگش !!!!من رو وادار به این قانون شکنی کرد !!!!!!!!!!!!!


کلمات کلیدی:
 
چگونه جيوه به اکسيدش تبديل شد !!!!
ساعت ۱۱:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٥/٧/٧  

در روزگار قدیم در واقع خیلی خیلی قدیم !!کیمیاگری بود !!که این کیمیاگر در یشرفت ان چه امروزه شیمی می نامیم کمک زیادی کرد !!و برای اثبات مدعای خود کافیست بگویم که مندل خان راجع به وی گفته : اگر تو نبودی جدول تناوبی من هم نبود !!!!!در مورد وی و کشفیاتش صحبت و نقل زیاد امده !!که همه در خور توجه می باشند از ان جمله است که :

مدت ها بود وی در فکر تبدیل جیوه به اکسیدش بود !!!!!!!!!و برای این کار جیوه را حرارت می داد !!!ولی به اکسیدش نمی رسید !!بسیار تعجب کرده و با خود می اندیشید !!ای بابا !!!به جان خودم جیوش مشکل داره !!!خلاصه  تمام فکر و ذکرش این شده بود !!!

روزی در خیابان قدم می زد و ان طور که در خور تمام بزرگان اهل دانش است !!می اندیشید !!!که مشکل کار از چیست !! در همین حال به رستورانی اندر امد !!و چون خیلی خیلی فکر کرده بود!!گشنه اش شده بود !!!!!!!!!!!!!!پس بهmenu غذا نگاهی انداخت و پیتزا سبزیجاتی سفارش داد!!و دوباره در فکر فرو رفت !!۵ دقیقه ای نگذشته بود که با قار و قور شکمش از فکر به در امد و فریاد بر اورد که ای بابا پیتزایم دهید !!!!!!!!!!!!!!!صاحب رستوران هم که عربده ی وی را شنید !!پیتزا را از تنور در اورد و جلوی وی گذاشت !! ولی باز هم کیمیاگر فرباد بر اورد که ای بابا کردی  این که خامه !!!در این جا بود که صاحب رستوران شاکی امد !!او گفت : اخه ۵ دقیقه ای می خوای پیتزات بپزه ؟؟؟؟نه جون من می شه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

در این زمان بود که کیمیگر دوباره فریاد بر اورد که کشف کردم!!! کشف کردم !!گذر زمان لازم است !!گذر زمان !!!

و این گونه بود که برای اولین بار جیوه به اکسید جیوه تبدیل شد !!!!!!

نتیجه :

شاید گذر زمان خیلی از مشکلات رو حل کنه !!!                                      


کلمات کلیدی: